ODDZIAŁ DLA DZIECI

zaprasza:

w roku szkolnym

w poniedziałek od 10:00 do 18:00
we wtorek od 10:00 do 18:00
w środę od 9:00 do 15:00
w czwartek od 10:00 do 18:00
w piątek od 10:00 do 18:00
w sobotę od 8:00 do 15:00

w czasie wakacji

w poniedziałek od 9:00 do 17:00
we wtorek od 9:00 do 17:00
w środę od 9:00 do 15:00
w czwartek od 9:00 do 17:00
w piątek od 9:00 do 17:00

 

W Oddziale dla Dzieci znajduje się „Kącik malucha", który ułatwia pierwszy kontakt małych dzieci z książkami i sprawia, że dobrze się tu czują. W „kąciku", dzieci mogą bawić się przy stoliku, a na specjalnie przygotowanych regałach oprócz książek znajdą zabawki, gry edukacyjne oraz przybory do pisania i malowania. Przestrzeń pozwala na to, aby swobodnie usiąść na dywanie, czy nawet pobiegać miedzy regałami.

Bibliotekarze rozumieją, że dzieci przy dobrej zabawie często głośno rozmawiają i biegają :-) Oferujemy możliwość pozostawienia małego czytelnika w Oddziale dla Dzieci na czas wypożyczania książek w innych działach placówki. Dziećmi w tym czasie zajmą się pracownicy biblioteki.

W Oddziale dla Dzieci można wypożyczać książki popularnonaukowe, literaturę piękną, opracowania krytyczno-literackie literatury dla dzieci, lektury szkolne, a także komiksy. Nasze zbiory liczą 20 634 (2015 r.) tys. woluminów.

Na miejscu skorzystać można z bogatego księgozbioru podręcznego: encyklopedii, leksykonów i słowników, albumów oraz atlasów.

 

Udostępniamy także czasopisma dla dzieci i młodzieży:

„Pimpek”
„Świerszczyk”
„Twist”
„Fun Club”
„Bravo Sport”
„Piłka Nożna”
„Bravo”
„Kumpel”

Młodzi Czytelnicy w celach edukacyjnych mogą skorzystać z dwóch stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do Internetu. Na gości czeka także miejsce do przeglądania dostępnej prasy. Ze zbiorów Oddziału korzystać mogą najmłodsze dzieci, przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych.

W Oddziale dla Dzieci często organizowane są różne imprezy, zajęcia oraz spotkania. Aktualne propozycje podane są na stronie internetowej Biblioteki.

Stałą formą organizowaną w Oddziale dla Dzieci jest Klub Malucha. Młode mamy i ich pociechy spotykają się co miesiąc aby przy pracach plastycznych i wspólnych zabawach miło spędzić czas. W ciągu roku szkolnego wychodzimy do miejscowych przedszkoli na tzw. głośne czytanie.

W czasie ferii zimowych i wakacji zapraszamy naszych młodych czytelników na zajęcia Wakacyjnej Biblioteki . Proponujemy krótkie wycieczki i zabawy w plenerze, zajęcia plastyczne, odwiedziny w pracowni komputerowej.

W ciągu roku szkolnego zapraszamy na różnorodne zajęcia edukacyjne dzieci ze szkół i przedszkoli.

Do biblioteki zapraszają Małgorzata Klukowska i Benedykt Orłowski.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.